Warsztaty

Ruszyły zapisy do kolejnej grupy na warsztaty z kreatywności i improwizacji teatralnej dla początkujących!

 

Fundacja “Szafa Kultury”, Teatr Improwizacji Afront i Bielański Ośrodek Kultury zapraszają na cykl warsztatów z improwizacji teatralnej dla dorosłych w każdym wieku (od 16 r. ż. wzwyż; zwłaszcza dla osób działających w wolontariacie, ale nie jest to warunek konieczny), którzy chcieliby zrobić coś dla siebie i aktywnie spędzić czas w wyśmienitym towarzystwie.

Okazja nadarza się nie lada, gdyż dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich możemy te warsztaty zaoferować BEZPŁATNIE dla wszystkich zainteresowanych! 

Podczas warsztatów z kreatywności i improwizacji uczestnicy:
– rozwiną kreatywność, wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie,
– poprawią umiejętność komunikacji,
– rozwiną umiejętności pracy w grupie,
– pokonają swoją nieśmiałość w kontaktach międzyludzkich i wystąpieniach publicznych,
– nabiorą pewności siebie,
– nauczą się akceptować pomysły swoje i innych,
– rozwiną umiejętności nieszablonowego, twórczego myślenia oraz kojarzenia, co pomoże im w pracy oraz życiu codziennym,
– nabędą umiejętność empatii, wczuwania się w sytuację innych, a także zaradności i pomysłowego rozwiązywania problemów.

Wcześniejsze doświadczenie teatralne czy improwizacyjne nie jest konieczne. Warsztaty obejmować będą podstawy improwizacji teatralnej. Konieczna za to jest otwartość, zapał i chęć do odkrywania nowych rzeczy.

Cykl zajęć obejmuje 6 spotkań po 2 h (łącznie 12 h) zakończonych pokazem przed publicznością! Każdy z uczestników otrzyma również certyfikat ukończenia kursu (warunkiem jest obecność na przynajmniej 75% zajęć).

Zajęcia odbędą się we czwartki od 13 września do 18 października w godz.15:30 – 17:30 w Bielańskim Ośrodku Kultury, ul. Goldoniego 1, Warszawa.

Warsztaty poprowadzi Kasia Gruszewska, aktorka, improwizatorka Teatru Improwizacji AFRONT, muzyk, oraz magister matematyki. Improwizacja jest dla niej rozwojem osobowości, umiejętnością współpracy, poszerzeniem horyzontów myślowych, a przede wszystkim wyzwoleniem spontaniczności i kreatywności. To wszystko będzie starała się wyzwolić w uczestnikach jej warsztatów.

WSTĘP WOLNY po uprzedniej rejestracji miejsc pod adresem mailowym szafa.kultury@gmail.com lub SMSowo pod numerem tel. 607-132-270.
(grupy stałe max. 16-osobowe – decydująca będzie kolejność zgłoszeń).

 

*****************************************

W naszej ofercie, oprócz spektakli znajdują się również WARSZTATY.

Oferta szkoleń i spektakli w wersji PDF

Jesteśmy teatrem, w skład którego wchodzą profesjonalni aktorzy. Dodatkowo część z nas skończyła studia pedagogiczne, dzięki czemu łączymy pasje aktorską z umiejętnościami pedagogicznymi, co sprawia, że nasze warsztaty cechuje pełen profesjonalizm.

Warsztaty skierowane są do osób z każdej grupy wiekowej. Oczywiście w zależności od grupy docelowej i potrzeb różnicujemy treści i metody stosowane w trakcie pracy.

Warsztaty improwizacji są doskonałą okazja na integrację, pobudzenie twórczego potencjału tkwiącego w ludziach.

W podstawowej ofercie, przybliżamy formułę Impro, która między innymi:

– pobudza i rozwija kreatywność;
– redukuje stres (w tym także ten, występujący podczas wystąpień publicznych);
– pobudza spontaniczność;
– relaksuje organizm.

Gwarantowana 100% zabawa! Ofertę kierujemy do zorganizowanych grup 8 – 15 osobowych. Dla każdej grupy stworzymy indywidualny, wyjątkowy scenariusz warsztatów.

Poniżej  zdjęcia z FLOWimpro – Dolnośląskiego Festiwalu Warsztatów Improwizacji we Wrocławiu, gdzie prowadziliśmy (jako jedna z 6 grup zajęcia) z grupą bardzo uzdolnionych osób. Ania, z którą pracowaliśmy zajęła na festiwalu 3 miejsce, a Szymon został oceniony przez jury najlepiej.